Śmiertelne żniwa na skrzyżowaniu Wielkopolska - Parkowa - Racławicka. Radio Gdańsk dziś o 17:00 !

       W ubiegły czwartek doszło do kolejnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Racławickiej i Wielkopolskiej. Tym razem śmiertelnie potrącony został 49 letni mężczyzna, który przechodził na przejściu dla pieszych. Dzień wcześniej na ulicy Wielkopolskiej została potrącona młoda 21 letnia kobieta na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Rocznie na ulicy Wielkopolskiej dochodzi do ponad stu wypadków, wiele z nich pociąga za sobą ofiary śmiertelne.

W związku z tym grupa mieszkańców na czele z naszą Radną zbiera podpisy do Pana Prezydenta  Wojciecha Szczurka by zmobilizować administrację miasta do umożliwienia mieszkańcom  bezpiecznego przechodzenia przez wymienione skrzyżowanie oraz pozostałe na ulicy Wielkopolskiej. Tak dalej być nie może! Giną mieszkańcy miasta! Miasto nic nie robi!

 

Radio Gdańsk będzie dzisiaj na tym newralgicznym skrzyżowaniu , by wysłuchać naszych uwag. O godzinie 17:00 w audycji Pani Wilczyńskiej-Toczko "Tu i teraz" głos zabiorą nasi reprezentanci, by powiedzieć o zaistniałym problemie.

 

Zbieramy podpisy pod odpowiednią petycją do Prezydenta Miasta Gdynia.